Chorvatsko, písečná pláž

Mnoho lidí touží po tom jet na dovolenou do Chorvatska, ale odrazuje je především jedna jediná věc, a to jsou tamní pláže. Řada lidí totiž ví, že až na výjimky zde jsou vesměs pláže z oblázků, nebo velmi hrubého písku. Na mnoha místech je do vody doporučena i obuv, aby nedošlo ke zranění. Pokud i vy patříte mezi milovníky písčitých pláží a chcete vyrazit do Chorvatska, řešením může být ostrov Dugi otok. Ten totiž jako jeden z mála ostrovů na chorvatském území může svým turistům nabídnout nádhernou písčitou pláž. Ta bývá samozřejmě každý den pravidelně udržována, aby mohla nabídnout všem turistům ten nejlepší možný zážitek.

Písčité pláže v Chorvatsku

Pokud tedy i vy plánujete dovolenou v Chorvatsku a chcete dát přednost právě písečné pláži, potom je ostrov Dugi otok rozhodně tou pravou volbou. Pohodlně se na něho dostanete trajektemměsta Zadar. Právě písečná pláž je jedním z důvodů, proč je tento ostrov tak vyhledávaný. Ačkoliv se jedná o menší turistickou lokalitu, každoročně ji navštíví desetitisíce turistů.

Tou nejvyhledávanější je potom pláž s názvem Saharun. Ta je celých 800 metrů dlouhá, a zatímco z jedné strany ji omývá nádherně modré a čisté moře, z druhé strany je krásná příroda v podobě borového lesa. Tato lokalita je oblíbená jak u mladých lidí, tak u rodin nebo starších párů. Jestliže tedy stále váháte nad tím, zda Chorvatsko jako cíl vaší dovolené skutečně zvolit, ostrov Dugi otok by měl být tím důvodem, proč byste měli vyrazit. Ideální dopravou je buď autobus cestovní kanceláře, nebo vlastní automobil.