Do Chorvatska autovlakem

autovlakem do chorvatska

Uvažujete, kam se v létě vydáte na dovolenou? Líbí se vám relaxace u vody? Milujete slunce, moře a krásné pláže? Tak to je pro vás ta pravá země Chorvatsko.

Lidmi velmi oblíbená destinace pro strávení příjemných chvil s rodinou a nejbližšími. Pokud jste se již rozhodli pro návštěvu země u Jaderského moře, začněte plánovat cestu. Vaším dalším krokem je se tam dopravit.

Cesta do Chorvatska na dovolenou

Máte hned výběr z několika možností. Asi nejčastěji doposud užívanou dopravou je dlouhá, nudná a hlavně strnulá cesta autobusem. O dost příjemnější je přepravit se vzduchem, tedy letět letadlem. V poslední době je ale i na vzestupu komfortní přeprava vlakem. Možnost kdykoliv se projít po vlaku, lehnout si na sedačku, usnout během jízdy či si koupit něco k občerstvení, když vlastní zásoby už dojdou, jsou jedny z lákadel, proč se vydat tímto typem dopravy.

A teď si představte, že k tomu všemu si sebou povezete vlastní auto.

To je přece skvělé! Po Balkánském poloostrově se tak budete moci pohybovat, jak budete potřebovat.

Autovlak do Chorvatska

Lidé se dělí na dva tábory. Na ty, co tvrdí že cestování autovlakem je drahá a dlouhá, a na ty druhé, co zase říkají, že pohodlí je nade vše a cenově to vyjde stejně, po sečtení všech poplatků. Není pochyb o tom, že cesta samotným autem je rychlejší. Avšak pojedete v noci, na dálnici se mohou objevit zácpy a mohou vás postihnout i jiné komplikace. Musíte mít dálniční známky a pravidelně doplňovat nádrž. Celou cestu sedíte a nohy protáhnete pouze na nucené zastávce z nutnosti jít na záchod. Ve vlaku toto vše odpadá. Stačí vám jízdenka a pas (občanský průkaz).

Cena cesty z Prahy do Splitu

Pro letošní rok ještě není jisté, zda bude ČD autovlak Jadran zařazen ve spoji a České dráhy autovlaky směr Chorvatsko vypraví. Každopádně přímý lůžkový vlak Praha – Split v roce pravděpodobně 2018 nevyjede. Pojede se přes Vídeň. Vlakový spoj bude jezdit denně celou sezonu. Cena se pohybuje od 1900Kč za jeden směr cesty. Doba jedné jízdy je 22 hodin. V předchozích letech, kdy byl autovlak vypraven, byly ceny za jeden směr následující:

  • Cena za automobil: 1537Kč
  • Cena za motocykl: 1075Kč
  • Cena za kolo: 136Kč

Jízdenky zakoupíte v mezinárodních pokladnách Českých drah nebo na webu www.cd.cz/autovlak.

6 komentářů on Do Chorvatska autovlakem

  1. Kolik by stála zpáteční jízdenka (dva rodiče + dvě děti 4 a 1 rok + auto)někam ke Riece či Opatii, čili za auto + 2lůžka děkuji.

  2. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda se mohou v autovlaku převážet i motorky a jak si máme objednat místenky / 2 motorky a 2 dospělí-kolik by stál lístek do z Prahy do Splitu.Velice děkuji Iveta Jakubíková

  3. Vážení a milý dotazující, zklamu Vás, tento spoj již několik sezon nejezdí a letos také nejede.

  4. A mají ČD vůbec zájem jednat se společnostmi ostatních zemí o obnovení autovlaku? Podle dotazů na různých internetových fórech soudím, že pasažéři by se našli, i když po tak dlouhé nedostupnosti této služby fronta zájemců asi nebude tak dlouhá, jako kdysi.
    Ale aspoň by se vešla vedle té betonové obludy, která se staví na části nákladiště autovlaku…

  5. Za posledních 25 let jsem u Českých drah udělal tu zkušenost, že by jim člověk musel přinést byznys na stříbrném podnose, aby se o něj začaly zajímat. To bychom jako zákazníci museli zorganizovat demonstraci na téma „CHCEME VLAKY DO CHORVATSKA“ přímo před ředitelstvím ČD v Praze. Nechtějí? Nechtějí… Výlet na Kokořín zvládneme i na kole.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*