Informace o Chorvatsku – ubytování, dovolená, počasí

croatia

Chorvatsko je stát nacházející se v jižní části Evropy. Hlavním městem je Záhřeb. Do roku 1990 tento stát společně s dalšími státy patřil pod Jugoslávii. Tento jižní stát je velice oblíbený mezi turisty, nejen z České republiky, ale i z dalších evropských zemí.

Doprava autem do Chorvatska

Chorvatsko je státem, kde můžete jako turisté využít všechny možné druhy dopravy. Například z České republiky se do Chorvatska snadno dostanete autem, autobusem, autovlakem i letadlem. Češi nejčastěji volí dopravu osobním automobilem, někteří dokonce po Chorvatsku autem cestují a užijí si tak celkem aktivní dovolenou a poznají krásy různých částí této země.

Chorvatsko a ubytování, to jsou stany, chatky, apartmány i hotely

V Chorvatsku lze také využít všechny možné druhy ubytování, a to od stanů nebo chatek v kempu, přes typické chorvatské apartmány v soukromí, až po hotely.

Rezervaci na oblíbeném webu Booking.com zvládnete ještě před dovolenou.

Dříve sem mnoho turistů jezdilo autem bez cestovky, nyní je čím dál častější trend využít last minute nabídku od cestovní kanceláře a dovolenou zde prožít s větším komfortem, počínaje tím, že letecky se do Chorvatska dostanete za necelé 2 hodiny narozdíl od minimálně 10h, které byste museli strávit v autě – v ideálním případě, pokud by cestou nebyla kolona nebo jiná dopravní situace.

Kdo se chystá v roce 2017 na Jadran, hledá levné apartmány přímo od majitele u moře nebo pokud vás naopak zajímá All Inclusive dovolená, pak doporučuji hledat na webu Invia.cz nebo Dovolena.cz, kde můžete vybírat zájezdy od více než 300 (350) cestovních kanceláří. Což doporučuji, protože to je lepší než procházet jednotlivé weby cestovek, zde máte vše pěkně na jednom místě 🙂

Oblíbené turistické destinace

Nachází se zde velké množství destinací, které lidé navštěvují. Na severu země je to například Istrie nebo Kvarner, ve střední části země například okolí Zadaru a Splitu a v jižním cípu Chorvatska se nachází tzv. Dubrovnická oblast.

Chorvatsko jistě stojí za to navštívit.

Kromě toho, že je to zcela jiný stát než další jižní státy jako je Itálie nebo Španělsko, tak vás jistě okouzlí svými impozantními skalami hlavně ve střední a jižní části země. Nachází se zde také další známé přírodní úkazy jako například národní park Plitvická jezera.

Chorvatsko a počasí

Díky poloze u Středozemního moře je ideální období, kdy do Chorvatska vyrazit na dovolenou, měsíc červen, červenec, srpen i září. Teplota vzduchu v těchto měsících je 25-30C a teplota moře 21-25C.

Předpověď počasí zde.

Důležité informace pro turisty

Chorvatsko má 1244 ostrovů a ostrůvků

Délka pobřeží je 6 278 km

Nejvyšší hora Dinara (též Sinjal) měří 1831 m

Pohotovostní telefonní číslo je 112

Měna je Kuna (Hrk)

Elektrické napětí má 230 V / 50Hz

 

1 komentář z Informace o Chorvatsku – ubytování, dovolená, počasí

  1. Zaujal mě ten stan. Lze tam stanovat kdekoliv, nebo jen v kempech? Je nějaká databáze míst určeným ke stanování v Chorvatsku?

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*