Navštivte městečko Baška Voda i jeho okolí

Chorvatsko Baska Voda

Dovolenou v Chorvatsku zvolí každoročně většina Čechů. Zejména pak rodiny s dětmi považují tuto volbu za ideální díky dostupné vzdálenosti a cenové nabídce. V tomto článku vám doporučíme vyrazit do Baška Voda, která leží na dobře situovaném místě.

Baška Voda

Ať už se rozhodnete vyrazit autem či autobusem, vydejte se na cestu později odpoledne. I kvůli hustotě dopravy je ideální cestovat přes noc a dopoledne si již užít na vyhřáté pláži. Než dorazíte do Bašky Vody, můžete se kochat přírodou a pomalu si plánovat malé výlety, které z místa ubytování podniknete. V okolí je totiž podél pobřeží na obě strany hodně k vidění.

Chorvatsko Baška Voda 1

Baška Voda je malým městečkem s malebnými domky, poměrně klidnou dopravou a s příjemnými místními obyvateli. Již dávno neplatí, že Chorvati nemají turisty z Česka rádi. Ba naopak, noční život je přizpůsoben všem věkovým kategoriím a tak si na své přijdete i vy. Na plážích můžete najít několik diskoték, nebo si udělat romantickou procházku podél pobřeží. V centru města na vás čeká mnoho restaurací, barů a nespočet lákadel na fakultativní výlety.

ubytování

Z těch vzdálenějších výletů rozhodně stojí za zmínku Červené a Modré jezero, které udivují nejenom svojí barvou ale i hloubkou obrovských závrtů na jejich dně. V případě, že si na výlet vyhradíte celý den, můžete se od jezer vydat dál, kde vás za hranicemi Bosny a Hercegoviny čekají překrásné vodopády Kravica.

Velmi oblíbené jsou Fish Pickniky, na které narazíte po celém Chorvatsku. Výlet lodí zakončíte na nedalekém ostrově Brač s piknikem plným ryb.

Vyrazit také můžete na noční Makarskou, ať už lodí nebo místní dopravou, která je rovněž velmi schůdná. Nebo můžete zvolit akčnější zážitek v podobě raftingu na řece Cetina, na níž se natáčel film Vinnetou.

Nereálné nejsou ani výlety do Dubrovníku nebo Splitu a v neposlední řadě i výlety do hor po turistických stezkách schůdných i pro netrénované jedince. Za vidění stojí Sv. Juri či dál po cestě zřícenina hradu města Omiš, které rovněž stojí za půl denní výlet. Pořiďte si turistické mapy okolí a ihned zjistíte, že k vidění je v Bašce Vodě i kolem ní opravdu mnoho. Při troše štěstí zahlédnete v moři i delfíny, kteří tudy rádi proplouvají.

Ubytování, dovolená, zájezdy

Ubytování rezervujte na Booking.com

Největší nabídku zájezdů najdete na Invia.cz

Chorvatsko Baška Voda 2 Chorvatsko Baška Voda 3

Chorvatsko Baška Voda 4 Chorvatsko Červené jezero Chorvatsko Modré jezero Chorvatsko Omiš

Důležité odkazy:

Počasí Baška Voda

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*