Ostrov Dugi otok

Tento chorvatský ostrov patří v současné době mezi jeden z nejvyhledávanějších u mnohých turistů. Jeho celková rozloha je 124 km2 a leží nedaleko města Zadar. Součástí tohoto ostrova je několik malebných zálivů, které jsou ideálním místem pro dovolenou. Právě díky tomu se z tohoto ostrova stává vyhledávaná destinace. Právě z turistů je celý ostrov, na kterém žije pouhých 2800 obyvatel živý. Ti sem každoročně přinesou celou řadu peněz, které putují především na modernizaci, aby se zde noví i náročnější turisté cítili dobře.

Pokud i vy budete chtít ostrov Dugi otok navštívit, můžete se ubytovat jak v mnoha hotelech, tak i v soukromých apartmánech. Tento druh ubytování v Chorvatsku je velmi oblíbený a řada turistů ho samozřejmě využívá. Pokud však toužíte po skutečně netradičním ubytování, máte možnost prožít svou dovolenou na místním majáku. Na ostrov se dostanete velmi rychle a pohodlně, a to využitím trajektu, který vyplouvá ze Zadaru v pravidelných intervalech.

Právě trajekt je aktuálně jediná možnost, jak mít spojení s pevninou.

Pokud na ostrov zavítáte, čekají vás nádherné pláže a také malebná chorvatská příroda, pro kterou jsou typické především borové lesy, které i zde zabírají téměř celou plochu ostrova. Turistická letoviska však nabídnou i bohatý noční život. Naprostým unikátem na ostrově Dugi otok je jeho pláž, protože ta je jako jedna z mála v Chorvatsku písčitá. Jinak jsou turisté zvyklí především na oblázkové pláže. Milovníci výletů mohou navštívit řadu jeskyní, které se na ostrově nacházejí, nebo vyrazit do nedalekého národního parku s názvem Kornati, který leží na vedlejším ostrově.