Pisak v Chorvatsku

pisak chorvatsko

Pisak v Chorvatsku je malebné rybářské městečko nacházející se mezi městy Omiš a Makarska, na tzv. Omišské riviéře. Díky své poloze byl vyhledávaným místem rybářů.

Pisak Chorvatsko

Pisak leží přímo u moře a má dobře chráněný přístav. Je oblíbený pro své nádherné pláže, které mohou být písčité, oblázkové nebo skalnaté. Hlavní městská pláž je velice oblíbená a i v sezóně tu není „hlava na hlavě“. Pokud máte raději soukromí, můžete si vybrat kousek pláže jen pro sebe na menších plážích ukrytých v malých zátokách po celém pobřeží Pisaku, kam je ale přístup trochu krkolomný. Dovolená zde je vhodná pro rodiny s dětmi nebo páry, které chtějí být daleko od ruchu města. Pokud máte rádi sport, můžete surfovat, plachtit, potápět se, hrát plážový volejbal, sjet řeku Cetina na raftu či kajaku nebo zde využít spoustu jiných aktivit.

Nejčastějším ubytováním jsou soukromé vilky a domy s několika pokoji či apartmány.

booking

Místní jsou velice vstřícní a ochotní, a mnohdy překvapí svou pohostinností. My se setkali s tím, že nám majitel apartmánu přinesl jako pozornost čerstvě ulovené ryby, které nachytal se synem, naložili je do středomořských bylinek a ugrilovali. Moc jsme si pochutnali!

Tím, že Pisak leží ve svahu a je nádherný výhled na moře, máte možnost zde denně vidět proplouvat hejno delfínů, což pro nás byl nezapomenutelný zážitek. Příjezdová cesta do Pisaku je hodně úzká a příkrá. Věšina parkovacích míst je zajištěna přímo u vilek pod pnoucím se vínem. Je zde možnost pronajmout si loďku nebo člun a vydat se na výlet po jadranském pobřeží.

V Pisaku se nachází jeden market s potravinami a před ním je stánek s denně čerstvými rybami, ovocem a zeleninou. Dále dvě konoby, café bar a dva stánky s úžasnou zmrzlinou. Při návštěvě konoby byste neměli zapomeout ochutnat červené víno a např. salát s místním olivovým olejem, což jsou dva hlavní zemědělské produkty Pisaku.

pisak_chorvatsko_10

Pokud máte rádi historické památky nebo po celou dovolenou nepotřebujete tolik klidu, máte spoustu možností vydat se na výlety po okolí. My jsme vyráželi obden na výlet svým autem. V blízkosti se nachází Brela, Baška Voda, Omiš, Makarska nebo trochu dále Trogir a Split. My jsme se vydali např. do města Omiš, které leží v deltě řeky Cetina. Poloha města umožnila v minulosti místním obyvatelům, aby se stali nechvalně známými piráty. Můžete zde navštívit pevnost Mirabela, či na hoře Dinara pevnost Fortica, která měla chránit před nepřáteli. Také zde najdete spoustu kostelů, městské muzeum a starý hřbitov. Určitě si zde dejte nějakou místní specialitu. Za sebe doporučujeme restaurace „Mate“, „Kastel“, nebo taverny „Ulikva“ a „U našeg Marina“.

Další výlet jsme podnikli do Splitu

Je druhým největším městem v zemi, známé svým velkým přístavem, u kterého nás hlavně překvapil strašlivý zápach, jako zkažená vajíčka 🙂 Město žije pomalým až líným tempem. V srdci města se nachází Diokleciánův palác, který je od roku 1979 zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO. Dalšími památkami jsou socha biskupa Řehoře Ninského, kostel sv. Františka a františkánský klášter nebo vyhlídkový vrch Marjan s krásným lesoparkem.

Zcela nezapomenutelným se pro nás stalo město Trogir.

Historické a kulturní pamárky, nádherná architektura a překrásné ulice…tím vším si Trogir vysloužil název „Malé Benátky“. Můžete zde prozkoumat městské brány a stěny, spolu se dvěmi věžemi, které pochází ze 13. století. Dále zde najdete Mořskou bránu a Pevninskou bránu, městskou hodinovou věž. Zajímavý je Čipiko palác, Katedrála sv. Vavřince, románský kostel sv. Jana Křtitele, městské muzeum, obranná věž sv. Marka, radnice a spoustu dalších památek najdete na Národním náměstí. V klášteře benediktinek sv. Mikuláše se dochovalo nejcennější dílo helenistického slohu v Dalmácii, velice cenný antický reliéf s vyobrazenou postavou boha Kaira.

Pisak dovolená, zájezdy, ubytování

Největší nabídku zájezdů najdete na Invia.cz

Ubytování rezervujte na Booking.com

pisak_chorvatsko_01

pisak_chorvatsko_02

pisak_chorvatsko_03

pisak_chorvatsko_04

pisak_chorvatsko_05

pisak_chorvatsko_06

pisak_chorvatsko_07

pisak_chorvatsko_08

pisak_chorvatsko_09

pisak_chorvatsko_11

pisak_chorvatsko_12

pisak_chorvatsko_13

pisak_chorvatsko_14

pisak_chorvatsko_15

pisak_chorvatsko_16

pisak_chorvatsko_17

pisak_chorvatsko_18

pisak_chorvatsko_19

pisak_chorvatsko_20

pisak_chorvatsko_21

pisak_chorvatsko_22

pisak_chorvatsko_23

pisak_chorvatsko_24

pisak_chorvatsko_25

pisak_chorvatsko_26

pisak_chorvatsko_27

pisak_chorvatsko_28

pisak_chorvatsko_29

pisak_chorvatsko_30

pisak_chorvatsko_31

pisak_chorvatsko_32

pisak_chorvatsko_33

pisak_chorvatsko_34

pisak_chorvatsko_35

pisak_chorvatsko_36

pisak_chorvatsko_37

pisak_chorvatsko_38

pisak_chorvatsko_39

pisak_chorvatsko_40

pisak_chorvatsko_41

pisak_chorvatsko_42

pisak_chorvatsko_43

pisak_chorvatsko_44

pisak_chorvatsko_45

pisak_chorvatsko_46

pisak_chorvatsko_47

pisak_chorvatsko_48

pisak_chorvatsko_49

pisak_chorvatsko_50

pisak_chorvatsko_51

pisak_chorvatsko_53

pisak_chorvatsko_54

pisak_chorvatsko_55

pisak_chorvatsko_56

pisak_chorvatsko_57

pisak_chorvatsko_58

pisak_chorvatsko_59

pisak_chorvatsko_61

Ubytování Pisak

Levné ubytování v Pisaku a okolí

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*