Robinzonáda na Hvaru – ideální dovolená pro rodiny s dětmi

Robinzonáda Hvar Chorvatsko

Také se oklepete, když se řekne rušné letovisko s bujarým nočním životem, a při představě dlouhé pláže plné slunečníků máte chuť zahrabat se hluboko do písku? Pak právě pro vás může být dovolená a robinsonáda na Hvaru ideální. Tento chorvatský ostrov nabízí spoustu malých letovisek a malebných zátok s oblázkovými plážemi.

Robinzonáda Hvar Chorvatsko

I my jsme zvolili pro první dovolenou u moře s naší dvouletou dcerkou právě tento levandulový ostrov. Po první půlce dovolené, kterou jsme strávili v menších letoviscích Zavala a Ivan Dolac, jsme se vypravili do ještě většího soukromí – zátoky Torac.

Robinsonská dovolená začíná

Když se v městečku Gdinj vydáte odbočkou za kostelem a pojedete po úzké silnici, cca po 4 kilometrech budete na místě. V zátoce Torac je jen pár domů, takže na pláži to nikdy není deka na dece, a když máte štěstí a přijedete mimo sezonu, můžete tam být takřka sami. Pokud toužíte po ještě větším klidu, podél pobřeží se najde i několik zcela opuštěných domů, ve kterých se budete skutečně cítit jako na pustém ostrově.

Ubytování přímo na pláži

Jakmile jsme do zátoky dorazili, okamžitě nás přivítal klid, který byl součastí našeho pobytu až do posledního dne. Dny v tzv. robinzonádách plynou pomalu. Ráno si jdete zaplavat, během poledního horkého slunce se schováte s knížkou v ruce do stínu stromu a odpoledne trávíte blbnutím s dětmi ve vodě nebo házením kamínků. Večer si potom můžete zajet do některé z okolních zátok do restaurace nebo si ugrilovat večeři přímo na terase.

Pokud jedete na robinzonády (robinsonády) směr Chorvatsko s malými dětmi, určitě doporučuji nezapomenout doma chůvičku. Není nad to otevřít si večer láhev vína přímo na pláži a za zvuku cikád si užívat večerního klidu mořské zátoky, zatímco vaše děti spokojeně spí.

Robinzonáda Hvar Chorvatsko 2

Několik tipů na dovolenou v robinzonádě

  • Levné ubytování hravě seženete online přes internet (např. Booking). Výhled na moře máte v tomto typu ubytování zaručen.
  • Při cestě na místo doporučuji udělat velký nákup v některém z větších měst (Jelsa, Stari Grad, Hvar), jelikož obchod nikde poblíž rozhodně nenajdete.
  • Zjistěte si, kde se nachází nejbližší restaurace pro případ, že by se vám zrovna nechtělo vařit.
  • Pokud máte možnost zapůjčit si na dovolenou motorový člun, určitě toho využijte. Můžete tak objevovat další zátoky a opuštěné plážičky, které nejsou snadno přístupné z pevniny.
  • Přibalte si s sebou repelent na všudypřítomné komáry.

Robinsonáda Chorvatsko může začít.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*