Ostrov Korčula

Ostrov Korčula je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Jaderském moři a láká návštěvníky svou bohatou historií, malebnými městečky, úchvatnou přírodou a slavnými vinicemi. Nachází se ve střední Dalmácii, nedaleko od pobřeží pevninského Chorvatska.

Historie ostrova Korčula sahá až do starověku. Podle legendy se zde narodil slavný mořeplavec Marco Polo. Jeho narození je připomínáno v historickém městě Korčula, které je hlavním sídlem ostrova. Město Korčula je obklopeno hradbami a úzkými uličkami, které vás zavedou do minulosti. Můžete navštívit Katedrálu svatého Marka, která je dominantou města, a procházet se po náměstí Piazetta, kde můžete ochutnat tradiční gastronomii a ochutnat místní víno.

Ostrov Korčula je také známý svými malebnými vesnicemi a přímořskými letovisky. Například vesnice Lumbarda je známá svými vinicemi a vinařstvím. Můžete navštívit místní vinárny, ochutnat místní víno Grk a procházet se mezi olivovníky a vinohrady. Další malebnou vesnicí je Vela Luka, která je obklopena zelenými kopcemi a nabízí příležitost k relaxaci a odpočinku v klidné atmosféře.

Přírodní krása ostrova Korčula je fascinující. Ostrov je obklopen azurově modrým mořem a je domovem mnoha nádherných pláží. Můžete si vybrat mezi kamennými plážemi, oblázkovými plážemi a písečnými zátokami. Pláže jsou čisté, dobře udržované a ideální pro opalování a vodní sporty. Oblasti jako Badija, Vaja nebo Pupnatska Luka jsou mezi návštěvníky velmi oblíbené.

Korčula je také známá svými tradičními slavnostmi a festivalem. Každoročně se zde koná Moreška, tradiční rytířská hra s bojem mezi dvěma skupinami postav, která představuje boj o královský meč. Festival se koná v historickém městě Korčula a je nezapomenutelným zážitkem pro návštěvníky.

Pro milovníky přírody je ostrov Korčula ideálním místem k prozkoumání. Můžete si pronajmout kolo a projet se po cyklostezkách ostrova, nebo se vydat na pěší túru po okolních kopcích a lesích. Místní přírodní rezervace, jako je Vransko jezero nebo poloostrov Pelješac, nabízejí úchvatné výhledy a možnost pozorování místní fauny a flóry.

Ostrov Korčula je skutečnou perlou Jaderského moře, která nabízí kombinaci bohaté historie, nádherné přírody a relaxační atmosféry. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem kultury, dobrodružství nebo jenom chcete relaxovat na pláži, ostrov Korčula vám poskytne všechno, co si můžete přát pro nezapomenutelnou dovolenou v Chorvatsku.