Kornati národní park

Národní park Kornati, nacházející se na chorvatském Jadranu, je jedinečným a fascinujícím místem, které přitahuje milovníky přírody, námořních dobrodruhů a nadšence do potápění. Tento souostroví sestávající z více než 140 neobydlených ostrovů, ostrůvků a útesů je známé svou neuvěřitelnou krásou, křišťálově čistými vodami a bohatým mořským životem. Připojte se k nám na cestě do tohoto jedinečného přírodního ráje.

Národní park Kornati je zahrnut do systému chráněných území Chorvatska a je jedním z největších souostroví ve Středomoří. Je tvořen nespočtem malých ostrovů, které se tyčí z tyrkysových vod Jadranu. Každý z těchto ostrovů má svou vlastní jedinečnou atmosféru a přírodní krásu. Mnoho z těchto ostrovů je neobydlených a zachovává svou divokou a nedotčenou povahu.

Při návštěvě Národního parku Kornati se můžete těšit na úchvatné scenérie, které se vám zryjí do paměti. Výlet lodí je ideálním způsobem, jak prozkoumat tento rozsáhlý park a obdivovat přírodní skvosty, jako jsou strmé útesy, skalnaté ostrovy, malé zátoky a laguny. Během plavby uvidíte nádherné geologické útvary a unikátní vegetaci, která se dokonale přizpůsobila drsnému prostředí.

Národní park Kornati je také rájem pro potápěče. Pod hladinou moře se skrývá fascinující podmořský svět plný korálových útesů, jeskyň a pestrobarevného mořského života. Potápěči se mohou těšit na setkání s rybami, chobotnicemi, langustami a dalšími mořskými tvory. Existuje mnoho potápěčských lokalit vhodných pro různé úrovně dovedností, takže každý si zde najde to své.

Kromě přírodních krás nabízí Národní park Kornati i kulturní a historické zajímavosti. Na ostrovech naleznete stopy minulých civilizací, jako jsou starověké římské památky a středověké kostely. Existují také rybářské vesnice, kde můžete ochutnat tradiční mořské plody a zároveň se seznámit s místním životem a kulturou.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství a aktivní odpočinek, je Národní park Kornati ideální destinací. Můžete se vydat na plavbu lodí, pronajmout si kajak nebo se vydat na pěší turistiku po stezkách, které vás zavedou na nezapomenutelná místa s úchvatnými výhledy. Milovníci vodních sportů se mohou věnovat potápění, šnorchlování, windsurfingu a rybaření.

Návštěva Národního parku Kornati je nezapomenutelným zážitkem. Toto jedinečné přírodní dědictví vás ohromí svou krásou, klidem a neporušenou přírodou. Přijďte a prozkoumejte toto klenot Jadranu a objevte jeho magickou atmosféru a nesmírnou biodiverzitu.