Mljet národní park

Národní park Mljet, nacházející se na stejnojmenném ostrově v chorvatském Jadranu, je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních rájů v Chorvatsku. Tento malebný ostrov je známý svými krásnými jezery, bujnou zelení a neobyčejným klidem. Připojte se k nám a objevte jedinečnou krásu Národního parku Mljet.

Jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších částí parku jsou Veliko jezero a Malo jezero, která se nacházejí uprostřed ostrova. Tyto sladkovodní jezera, obklopená hustými lesy a zelení, jsou opravdovým lákadlem pro návštěvníky. Můžete si pronajmout loďku a prozkoumat klidné vody jezer, plavat ve svěžích vodách nebo se procházet po malebných stezkách, které obklopují jezera. Na ostrově také najdete ostrov Sveta Marija, který se nachází v Malém jezeře a hostí benediktinský klášter z 12. století. Je to opravdový skvost a místo klidu a meditace.

Dalším fascinujícím místem v Národním parku Mljet je Odysseusova jeskyně, která je pojmenována po legendárním řeckém hrdinovi Odysseovi. Podle pověsti prý strávil sedm let uvězněný v této jeskyni, když se ztratil během svého putování domů. Jeskyně je dostupná pouze po moři, a tak si můžete pronajmout lodku a vydat se na nezapomenutelnou plavbu k této tajemné lokalitě.

Národní park Mljet je také bohatý na floru a faunu. V lesích ostrova najdete vzácné druhy stromů, jako je dub, borovice a cypřiš, a mnoho druhů orchidejí a jiných květin. Park je domovem pro mnoho druhů ptáků, zvířat a ryb, které si zde našly své útočiště.

Pro milovníky aktivního odpočinku nabízí Národní park Mljet mnoho možností. Můžete se vydat na pěší túru nebo cyklistický výlet po sítích stezek, které vás provedou nádhernými krajinami parku. Můžete si také pronajmout kajak a prozkoumat okolní pobřeží nebo se vydat na potápění a objevit podmořské království.

Pokud hledáte místo klidu, přírody a malebné krásy, Národní park Mljet je ideální destinací. Prožijte zde chvíle naplněné klidem a harmonií s přírodou.