Makarska

Makarska je krásné přímořské město ležící v Chorvatsku na pobřeží Jaderského moře. Nachází se v Splitsko-dalmatské župě, přibližně 60 kilometrů jižně od Splitu. Město je známé svými krásnými plážemi, čistým mořem a impozantním horským pozadím.

Makarska leží v malebném zálivu mezi pohořím Biokovo a Jaderským mořem. Tato kombinace poskytuje návštěvníkům neuvěřitelné scenérie a mnoho příležitostí k prozkoumání přírody. Biokovo je chráněný národní park s vysokými vrcholy a úchvatnými výhledy na okolní krajinu. Návštěvníci si mohou vychutnat pěší túry po mnoha stezkách a objevovat přírodní krásy tohoto regionu.

Pláže v Makarské jsou jedním z hlavních lákadel pro turisty. Pláže jsou čisté a mají tyrkysovou vodu, která je ideální pro koupání a potápění. Nejznámější pláží je dlouhá 2 kilometry a nazývá se Makarská riviéra. Turisté zde mohou relaxovat na lehátkách, využívat vodní sporty nebo se procházet podél pobřeží.

Historické centrum města je plné úzkých uliček, kamenných domů a historických památek. Dominantou města je kostel svatého Marka, který pochází z 18. století. Další zajímavou památkou je Kaštel – stará pevnost, která byla postavena pro obranu města před piráty. Z vrcholu Kaštelu je úchvatný výhled na celou Makarskou riviéru.

Makarska také nabízí bohatý noční život s množstvím restaurací, barů a klubů. Turisté se zde mohou těšit na tradiční chorvatskou kuchyni, která je bohatá na čerstvé mořské plody a místní speciality. Město také pořádá různé festivaly a kulturní akce, které přinášejí do Makarské živou atmosféru.

Pokud se rozhodnete navštívit Makarskou, můžete si pronajmout ubytování v jednom z mnoha hotelů, apartmánů nebo kempů v okolí.